• A-
  • A
  • A+

54515479 1198317930349092 4460098798437269504 n

У всьому світі 17 березня щорічно відзначається традиційне ірландське свято – День святого Патріка. Цього дня ірландці шанують свого християнського покровителя, а для всього світу цей день став також днем ірландської культури.
Святий Патрік став одним з найбільш відомих і шанованих християнських святих – його вважають покровителем не лише Ірландії але й Нігерії. При цьому, його шанує не лише католицька, але і низка церков східного обряду, а також англіканська та лютеранська церкви.
Святий Патрік багато років хрестив людей і проповідував свою віру. За переказами Патрік використовував трилисник конюшини, аби пояснити язичникам суть Святої Трійці.
Святий Патрік приніс християнство в язичницьку Ірландію.

Днем смерті святого вважається 17 березня, але достовірний рік його відходу з життя невідомий. 
Чимало хто, при цьому, ставить під сумнів те, що Патрік був реальною людиною. Допускається, що це фольклорний персонаж - збірний образ християнських місіонерів, які вирушили в Ірландію у другій половині V століття.

День святого Патріка, попри давню історію, став офіційним християнським лише в XVII столітті. Це одне з найбільш «зелених» свят у світі, адже зелений колір вважається в ірландців національним. Учасники гулянь намагаються використовувати зелений колір в одязі, а також кріплять до відворотів одягу зелений трилисник.
Хоч день святого Патріка і припадає на піст, в цей день церква знімає всі обмеження в їжі.

У всьому світі День святого Патріка сприймається як день ірландської культурної спадщини. Одними з його символів стали кельтські міфологічні персонажі – лепрекони. За переказами, ці маленькі створіння завжди зберігають десь горщик золота. Якщо лепрекона вдасться зловити, то у нього можна вивідати таємницю захованого скарбу. Але слід проявляти обережність – лепрекони хитрі і злопам'ятні, їм не важко обдурити занадто довірливу людину.
В День святого Патріка проводяться етнічні фестивалі та національні ірландські демонстрації.
Чому наш освітній заклад долучився до святкування? Ми переконані в тому, що вивчаючи мову, необхідно цікавитися і культурною спадщиною. Наші учні - різнобічно розвинені європейські особистості!

Поділитися новиною

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Контакти

02087 | Київ | вул.Березнякiвська 32
Телефони: 044 362-71-50

                   044 362-71-52
                   044 362-71-54
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ми на карті

icon